X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Od jutra wchodzi w życie nowelizacja ustawy o KRUS

2009-09-30 11:32 środa
Od jutra wchodzi w życie nowelizacja ustawy o KRUS
Od jutra zmienią się składki na KRUS. 1 października wchodzi w życie nowelizacja ustawy o KRUS. Składki będą teraz płacone co miesiąc, a nie kwartalnie, jak dotychczas.

Miesięczna składka dla rolników, którzy mają do 50 hektarów ziemi wyniesie 10% emerytury podstawowej, czyli obecnie 68 zł. W przypadku większych gospodarstw będzie to odpowiednio: od 50 do 100 hektarów - 149 zł; od 100 do 150 hektarów - 230 zł; od 150 do 300 hektarów - 311 zł; powyżej 300 hektarów - 392 zł miesięcznie.

W przypadku osób prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą wysokości składek wyniosą odpowiednio: do 50 hektarów - 136 zł; od 50 do 100 hektarów - 217 zł; od 100 do 150 hektarów - 298 zł; od 150 do 300 hektarów - 379 zł; powyżej 300 hektarów - 460 zł miesięcznie.

Składka za domownika rolnika wyniesie 68 zł miesięcznie. Za domownika osoby prowadzącej działalność pozarolniczą 136 zł. 

źródło: Gazeta Prawna

PaS
Zobacz także
« powrót do działu: KRUS - Ubezpieczenia społeczne
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Inkaso - jest formą rozliczeń bezgotówkowych. Polega ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.